Schwarza

Okružná jazda okolo Schneebergu

Pre dokonalé vychutnanie si krajiny v okolí Schneebergu odporúčam spraviť si okružnú jazdu okolo Schneebergu. Celá trasa má dĺžku 110 kilometrov. Tiahne sa zväčša údoliami, ale na dvoch miestach vás čaká aj výdatnejší kopec.

Schwarza

Z Gloggnitzu sa vyberte stále popri rieke Schwarze do Ternitzu a tam odbočte na Puchberg am Schneeberg. Značenie je dobré. Idete po normálnej ceste, ale doprava je minimálna. Niekedy sa dokonca pritrafí samostatný cyklochodník.

Schwarza
Schneeberg

Tu vás však už čakajú prvé kopce. Do Puchbergu je to nenápadné stúpanie popri potoku Sierning. Z Puchbergu máte krásny výhľad na Schneeberg. A tiež tu začína vyhliadková zubačka hore do výšky 1800 metrov na predvrchol Schneebergu.

Schwarza
Záber z kopca nad Puchbergom. V pozadí Schneeberg, škoda toho protisvetla:)

Z Puchbergu sa akoby vraciate do Wiener Neustadtu, ale kúsok za dedinou odbočíte doľava na Miesenbach a Reichental. Tu začína prvé serióznejšie stúpanie. Po jeho prekonaní sa spustíte do mesta Pernitz.

Potom už je cesta ľahká. Z Pernitzu vedie cyklochodník do Gutensteinu. Za Gutensteinom príde ďalšie stúpanie cez serpentíny do Rohr im Gebirge. Odmenou je krásny výhľad na Schneeberg na ľavej strane.

Z Rohr im Gebirge sa už spúštate údolím rieky Schwarza až do Gloggnizu.

Schwarza
Scenérie v okolí Rohr im Gebirge

Ak chcete zažiť z jarnej atmosféry Álp ešte viac, pozrite si blog o mojej ceste zo Salzburgu do Viedne.

Download file: Schneeberg Round Tour.gpx
Print Friendly, PDF & Email
Daj páčik, karma sa ti odmení :)
Be the first to comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *